sobota, 1 sierpnia 2015

Recenzja #19: Alicja królowa zombie - Gena Showalter

Autor: Gena Showalter
- See more at: http://apocalypsefallen.blogspot.com/2015/07/recenzja-17-alicjai-lustro-zombie-gena.html#sthash.MOrfBJvG.dpuf
Tytuł: Alicja. Królowa zombie
Wydawnictwo: Mira
Forma w której przeczytałem: książka- See more at: http://apocalypsefallen.blogspot.com/2015/07/recenzja-17-alicjai-lustro-zombie-gena.html#sthash.MOrfBJvG.dpuf

- See more at: http://apocalypsefallen.blogspot.com/2015/07/recenzja-17-alicjai-lustro-zombie-gena.html#sthash.MOrfBJvG.dpufWitajcie. Na początku przepraszam, ale ostatnio nie mam czasu na pisanie recenzji na czas, ponieważ zaczynam pracę, oraz mam trochę obowiązków w domu. Postaram się jednak o jedną recenzję w tygodniu albo posty o książkach. Zapraszam również na grupę na Facebooku "Bloggerowe rozmowy" szukamy tam bloggerów, którzy mają ciekawe blogi i z chęcią pomożemy im się wybić, również rozmawiać będziemy tam różne tematy.
Dziękuję również koleżance za zrobienie dla mnie nowego szablonu, który bardzo przypadł mi do gustu i mam nadzieję, że wam również spodoba się taka zmiana.

W ostatnim czasie skończyłem czytać trzecią część "Kronik białego królika", czyli "Alicja królowa zombie". Zaopatrzyłem się w nią, bo już znałem dwie poprzednie części i byłem ciekawy czym teraz zaskoczy mnie autorka lektury. Pierwszy kontakt z książką miałem w połowie maja, czyli przy czytaniu pierwszej części przygód Alicji. Pierwsza część mi nie przypadła wtedy do gustu, dlatego zdecydowałem się, że nie zakupię kolejnych, okazało się inaczej i jestem z tego zadowolony.

Szykuje się ostateczne starcie z firmą Anima Industries, Alicja i jej bliscy przyjaciele będą musieli podnieść po śmierci przyjaciół. Cole będzie musiał podjąć decyzję czy warto połączyć siły z innymi zabójcami, aby stanąć do walki z zombie i ludzią w kombinezonach. Ali pozna swoją przeszłość, odkryje zagadki związane z jej życiem. Bell stanie przed trudnym wyborem między świadkiem, a ukochanym. Łowcy zombie staną ponownie przed zdradą, która będzie bardzo brutalna. "Teraz zabójcy stają przed jednym wyborem. Zejść do podziemia albo wyruszyć na wojnę. Innym słowy, schować nasze monety albo nimi rzucić."

Dziś zacznę od minusów historii, ponieważ jest ich według mnie kilka, a mało ich znalazłem czytając wcześniej recenzję. Pierwszym takim poważnym jest "schemat", którym posługuje się autorka tekstu. Wcześniej mi to nie przeszkadzało, ale teraz to już trochę jest do przewidzenia jak, będzie wyglądać historia bohaterów. Drugim "błędem" pisarki są zdolności, które daje głównej bohaterce. Na końcu jest wyjaśnienie, że nie chciała robić z Ali "wszystkomogącej", jednak moim zdaniem ona to zrobiła dając jej kolejne zdolności. Kolejnym błędem jest fakt, że Cole i Alicja stają się "przesłodzeni", przeszkadzało mi bardzo, że oni ciągle się "zabawiali" (nie mam na myśli stosunku, chodź wiem, że się pojawił) i wzdychali. Tyle moich odczuć o błędach, czas na pozytywne strony powieści. Na początku chcę zacząć od momentu, że pani Gena nie zawahała uśmiercić kilku zabójców i osoby im bliskie. Na początku bałem się, że główna bohaterka dostanie moc ożywiania zabitych, ale na szczęście tak nie było co jest wielkim plusem. Kolejnym pozytywnym momentem jest dołączenie nowych postaci do tej serii, polubiłem bardzo nowego bohaterka, którego nazywają River. Pojawiły się też dwie nowe bohaterki, które są negatywnie nastawione do Ali Bell, nie wiem dlaczego to zrobiła autorka, mi ten pomysł się nie podobał.
Trzecia część (nie jest ostatnią, a widziałem już takie komentarze), jest trochę słabsza od poprzedniej część. W trzeciej odsłonie przygód zabójców pojawiły się nowi ludzie, którzy im pomagali, było więcej walki, śmierci. Książka jednak ciągle do przewidzenia przez czytelnika, bardziej niż druga część co już raziło w oczy i powodowało znużenie. Bardzo szybko skończyłem czytać jak na możliwości mojego czasu, więc uważam że nie zawiedziesz się czytelniku, gdy już zdecydujesz się ją czytać, nawet zachęcam Cię do sięgnięcia po lekturę autorstwa Geny Showalter.
Ocena: 7/10

5 komentarzy

 1. oo ta książka wydaje mi się być ciekawą :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Takie recenzję naprawdę są przydatne, ale mimo że 7/10 to i tak z chęcią bym przeczytała :)
  tzanetat.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajna recenzja, pewnie książka ciekawa;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Poluję na nią od dawna,opis zawsze wydawał mi się ciekawy :) To są totalnie moje klimaty,więc sięgnę po nią zaraz po tym jak przeczytam Starter,Fangirl,Łze i Szukając Alaski :D
  Profesjonalna recenzja,bardzo przydatna :)
  http://zaczytanaaax.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

© Halucynowaa | WS | X X X