sobota, 18 lipca 2015

Liebster Blog Award #1

Widziałem u kilku blogerów zabawę Liebster Blog Award i chciałem dostać kiedyś nominacje i się udało! Nominację tę dostałem od  z bloga Zaczytana Dolina, za co bardzo jej serdecznie dziękuję!Czym jest Liebster Blog Award? Wyróżnienie to daje możliwość poznania nowych blogerów oraz ich blogów. Na czym polega? Bloger, którego blog otrzymał nominację, jest zaproszony do odpowiedzi na 11 pytań, które zadaje nominujący. Nominowany, w poście na swoim blogu, linkuje post nominującego, odpowiada na zadane pytania, wymyśla 11 swoich pytań oraz podaje listę (najlepiej) 11 blogów (z liczbą obserwatorów poniżej 200), które on sam nominuje do odpowiedzi na swoje pytania. Potem należy jedynie powiadomić nominowane blogi o wyróżnieniu. W ten sposób zabawa się kręci.


 Czas teraz na odpowiedź na pytania!


1. Kim chciałeś zostać, kiedy byłeś mały?
Jak byłem małym chłopcem miałem kilka wersji, na początku chciałem zostać mechanikiem, kolarzem, piłkarzem. Z czasem chciałem zostać trenerem piłkarskim i w sumie ciągle chcę.
2. Co byś zrobił z wygraną, gdybyś wygrał w totolotka?
W sumie jest to trudne pytanie, teraz mógłbym napisać, że oddam na dom dziecka, kupię sobie bibliotekę, ale gdybym pewnie wygrał zmieniłbym plany. Nigdy mi nie zależało na pieniądzach, więc nie mam zamiaru wygrać dużej sumy.
 3. Gdybyś mógł mieć jakąś super moc, co by to było?
Nieśmiertelność. Miałbym dużo czasu na książki, wszystkiego bym zdążył się nauczyć, zrobiłbym wszystko, aby nigdy mi się nie nudziło. Pomagałbym ludzkości z ukrycia.
4. Co sądzisz o e-bookach i audiobookach? 
E-booka mam i uważam, że jest przydatną rzeczą, można go zabrać wszędzie, ale nie jestem jego fanem bo brakuje mi zapachu nowości, a z czasem starości kartek. Audiobooka w życiu słyszałem jednego i według mnie są przydatne dla osób, które nie mają czasu czytać, a potrafią zapamiętywać tekst mówiony.
 5. Posiadasz jeszcze ulubioną książkę z dzieciństwa? Jeśli tak, co to za książka?
Posiadam, jest to książka przyrodnicza dostałem ją za najlepszą frekwencje w szkole, mam ich pełno, ale najważniejszą jest "Miasto kości" była to moja pierwsza kupiona za własne pieniądze lektura.

 6. Jak brzmią Twoje 3 ulubione cytaty z literatury?
Mam dwa "Paradoks polegał na tym, że kiedy byłam dzieckiem, książki uwalniały mnie od samotności, pokazując świat, jakiego nie znałam, i jednocześnie więziły mnie w złud­nych wyobrażeniach o teraźniejszości. Byłam zniewalana przez fikcję, i to dobrowolnie."
Drugim ulubionym fragmentem jest: "Kochać to niszczyć, a być kochanym, to zostać zniszczonym"Ten drugi jest najlepszy!

 7. Posiadasz jakieś zwierzę? Jeśli tak, to jakie? Jeśli nie, to czy marzysz o jakimś?
 Tak! uwielbiam zwierzęta, mieszkam na gospodarstwie i mogę sobie pozwolić na własne mam 6 kotów i psa (jest ich więcej, ale w pytaniu chodziło tylko o moje).
 8. Czy zdarzyło Ci się, że kupiłeś książkę, a potem żałowałeś kupna? Jaki jest jej tytuł? Co się z nią stało?
 Zdarzyła się dwa razy taka sytuacja, tytułu jednej nie pamiętam, druga to "Tancerze burz", obie czekają, aż wezmę się za nie na nowo (możliwe już, że niedługo).
 9.  Pożyczasz swoje książki? 
 Kiedyś pożyczałem koleżance, teraz już tego nie robię bo z nią nie spotykam, ale jeśli ze chce ktoś pożyczyć to jestem na to otwarty.
10. Czy udało Ci się kiedykolwiek coś wygrać? Co to było? Gdzie to wygrałeś?
 Jasne, wygrałem płytę z radia "Eska" dwa razy, wygrałem bieg na 800 metrów, mam też kilka medali pozostałych kolorów. Mógłbym dalej wymieniać, ale nie będę zanudzać. ;)
11. Wolisz czytać książki polskich autorów czy zagranicznych?
W sumie za mało lektur poznałem polskich, ale z tych co już poznałem jedna jest moją ulubioną, więc pomimo że czytam więcej zagranicznych wole nasze produkcje.


 Czas na pytania:
1. Masz ulubioną książkę?

2. Z czym Ci się kojarzy słońce?
3. Jakie danie kojarzy Ci się z zimą?
4. Czego nie lubisz?
5. Ulubiony rodzaj muzyki? Dlaczego?
6. Interesuje Cię technologia? Dlaczego?
7. Czego się najbardziej boisz?
8. Lubisz sport? Jaki?
9. Co sądzisz o samotności?
10. Co według Ciebie dają książki?
11. Jakie masz najlepsze wspomnienie wakacyjne?

Do odpowiedzi nominuję blogi:
1. http://maszynyokiemdziewczyny.blogspot.com/
2. http://takpoprostuzyc.blogspot.com/
3. http://zatraconewinnymswiecie.blogspot.com/
4. http://book-timesjt.blogspot.com/
5. http://xdryla.blogspot.com/
6. http://moniaankaaphotography.blogspot.com/
7. http://written-by-life.blogspot.com/
8. http://aleksicar.blogspot.com/
9. http://przemyslenia-popsutego-kranu.blogspot.com/
10. http://artystycznie-poukladana.blogspot.com
11. http://ksiazkojady.blogspot.com/

7 komentarzy

 1. Dziękuję za nominację, postaram się coś naskrobać :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Super, że odpowiedziałeś na pytania. :) Fajne odpowiedzi. :) Nieśmiertelność byłaby idealnym rozwiązaniem problemu "so many books, so little time". :) Masz aż 6 kotów, wow! Ja mam kotkę Kiarę i od miesiąca psa, Olafa. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. w domu jest około 15 kotów, pewności nie mam bo ich nie liczę :p

   Usuń
 3. Bardzo ciekawe odpowiedzi udzieliłeś na równie ciekawe pytania :]
  Też byłam nominowana i o tym jest u mnie notka na blogu - według mnie warto przeczytać :*

  Zapraszam: http://wikis-life.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Bycie nieśmiertelnym w końcu by się znudziło. Zrobiłoby się wszystko i człowiek w pewnym momencie doszedłby do wniosku, że nie ma co ze sobą począć. Każdy w końcu zrozumie, że potrzebuje odpocząć.
  Poza tym zostać nieśmiertelnym i widzieć jak wszystkie bliskie osoby umierają? Taki człowiek byłby samotny jak palec, bo związując się z kimś musiałby pogodzić się z utraceniem takiej osoby i przeżyciem jej. Okropność.
  Oczywiście to tylko moje zdanie.
  Pozdro

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziękuję Bardzo za nominację, co prawda trochę za późno odczytałam haha, ale nie ma problemu wezmę się za to. Miło mi :) Bardzo mi się podoba twój styl bloga, mega jest. Obserwuje :) i Zapraszam do siebie http://moniaankaaphotography.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

© Halucynowaa | WS | X X X