wtorek, 28 kwietnia 2015

Recenzja #5. Elizabeth Kostova - Historyk

Tytuł: Historyk
Autor: Elizabeth Kostova  

Wydawnictwo: Świat książki
Forma: e-book


Historię opowiada Helen,  jest córką bibliotekarzy którzy szukają tropu wampira. Helen ma 16 lat mieszka z ojcem w Holandii dokładnie w Amsterdamie gdzie chodzi do szkoły.

Bohaterka często przebywa z nianią ponieważ jej ojciec podróżuje po Europie. Pewnego razu znajduję książkę z  obrazem na którym jest przedstawiony smok. Przedstawia powie sci opowiadane przez ojca, które rozpoczął od historii związanej z książką i przygodami przeżytymi w Europie. Znika nikomu nie mówiąc dokąd się wybiera, nastolatka znajduje listy z informacjami o poszukiwaniu matki Helen i wampira Draculi. Bohaterka wybiera się w podróż w poszukiwaniu rodziców.
Lekturę czytałem bardzo dawno, jednak miło ją wspominam, jest to odskocznia od książek jakie czytam na ogół. W powieści kryje się dużo tajemnic, Helen odkrywa stopień po stopniu zagadki jakie musi przejść. Momentami czyta szybko, czasem jednak akcja jest tak rozbudowana, że zaczyna nużyć czytelnika. Jednak czytając i zbliżając się do końca historie książka staje się za prosta, mam na myśli akcja kończy się zbyt szybko. Fajnie jest rozbudowany wstęp i rozwinięcie, a zakończenie wygląda tak jakby autorka bała się, że nie zmieści się w limicie stron, jakie może zapisać. Zakończenie popsuło koniec książki, za to ocena będzie niższa, fabuła ogólnie zasługuje na 4, ale traci na końcu.
Ocena: 5/10
Możecie wybrać następną książkę, której chcecie zobaczyć recenzję, oto tytuły książek:
- "Angelfall"
- "Inne Anioły"
- "Córka Burz"
- "Mistrz i Małgorzata"
-  "Trylle"
- " Zabójczyni i władca piratów"
Czekam do środy 23.59 

3 komentarze

 1. Ciekawa fabuła. Nigdy nie słyszałam o tej książce.

  Kolejną proponuję "Córka Burz" :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja także nigdy o książce nie słyszałam, ale w pewien sposób jej opis kojarzy mi się z "Małą księżniczką"... To chyba dobrze, bo uwielbiam tę książkę *.*
  Następna recenzja? Proponowałabym Angellfall bo kompletnie nie pamiętam tej książki a czytałam...

  Zapraszam do siebie
  http://to-read-or-not-to-read.blog.onet.pl/

  OdpowiedzUsuń
 3. Mamy remis, więc jeśli to nie problem dziś pojawi się Angelfall, a jutro Córka burz. Dzięki za komentarze, zajrzę na wasze blogi z przyjemnością.

  OdpowiedzUsuń

© Halucynowaa | WS | X X X